Projekt 2019: Klasyka i awangarda - polski film dokumentalny

 Od 2011 roku zrealizowaliśmy 3 edycje Warsztatów Krótkometrażowego Filmu Dokumentalnego „15 minut: Białoruś!”: 2 edycje warsztatów w Polsce – Łagów, Józefów) oraz 1 edycję warsztatów na Białorusi w Mińsku. Wymienialiśmy się doświadczeniami. Polscy filmowcy konsultowali białoruskie pomysły na projekty filmów dokumentalnych. Kilka z nich udało się wyprodukować.

W 2016 - 2017 roku zrealizowaliśmy projekt „Polski film dokumentalny na Białorusi – głębia ostrości” a w jego ramach opublikowaliśmy w języku białoruskim skrypt „Przewodnik dokumentalisty” prof. Grażyny Kędzielawskiej (Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT, Łódź, 2012) – podręcznik dla filmowców oraz specjalny #33 numer „pARTisana” o polskim filmie dokumentalnym.

Projekt „Polski film dokumentalny na Białorusi – głębia ostrości” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej.

W 2019 roku realizujemy projekt „Klasyka i awangarda – polski film dokumentalny”

Producent: Stowarzyszenie Młodych Twórców – "Ku Teatrowi”/Poznań

przy współpracy z:www.15minutesbelarus.net

 

Sfinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”

 

www.culture.pl